Зворотній
виклик
Надіслати
повідомлення
Надіслати
запит
Контакти

Люки

тротуарна плитка вібропресованатротуарна плитка мандаринбудматеріали асортиментбудматеріали плити перекриттязалізобетонний бордюрплити перекриття балконнітротуарні бетонні плитирозчини будівельнішлакоблоки для заборупаркова лавочкаблок будівництвопалета газоблокудвері вхіднібруківка без фаскиплитка під дерево тротуарна
Показано 1 по 36 з 220 (Всього сторінок 7)

Вічне питання: "Чому люк круглої форми?"

     Практично всі люки в місті закриті спеціальними кришками круглої форми. Якщо уважно розглянути такі предмети, виявиться, що вони в усьому світі однакові. Мимоволі виникає питання: «Чому кришки люків каналізації круглі? Чому самі технічні об'єкти мають саме таку форму, а, наприклад, не квадратну? ». Виявляється, відповіді лежать на поверхні. 

Трохи подробиць про каналізаційних люках

    Описувані предмети виконані з чавуну або бетону. Вони спеціально зроблені важкими і невідповідними, щоб ні у кого не виникло бажання прихопити з собою «корисну» річ. Відкрити технічну яму не так-то просто, і при оформленні перехожих вона спеціально передбачена. Каналізаційні люки мають умовну класифікацію. Їх поділяють за матеріалом виготовлення і за типом комунікацій, що проходять під спусковими мінами. Тому фахівці виділяють:

 • Системи дренажу.
 • Зливова каналізація.
 • Електромережа.

     Виготовляються люки з високоміцного чавуну і пластика, спеціальної полімерно-піщаної суміші, композитних матеріалів і залізобетону. Але форма у них все незмінно кругла. Навіщо? давайте розбиратися разом.

Різновиди, особливості та призначення люків каналізаційних

     Використання люків відрізняється тривалою історією. Це важливі елементи для інженерних систем, які також доповнюють міський пейзаж. Навіть якщо їх не помічають перехожі, значення залишається вагомим. Каналізаційні люки відрізняються функціональністю, а також широкою сферою застосування. Для них є такі варіанти призначення:

 • захист дренажних систем;

 • облаштування різних типів каналізації;

 • швидкий доступ до підземних систем каналізації;

 • установка на колодязях;

 • застосовуються в якості додаткового утеплення системи;

 • захист комунікацій від атмосферних опадів, різких перепадів температур;

 • забезпечення безпеки людей, транспорту і тварин;

 • захист підземних кабельних мереж;

 • вхідні отвори для обслуговуючого персоналу.

     Купити люк каналізаційний можна в залежності від призначення за спеціальною абревіатурі. Вона дозволяє визначити тип комунікацій, прихованих за люком. Найбільш поширеними скороченнями виступають:

 • каналізаційна система – К;

 • дощова каналізація – Д;

 • гідранти пожежні – Г;

 • теплотраса – ТС;

 • магістральний газопровід – МГ;

 • телефонно-комунікаційні системи – ГТС;

 • водопровід – В.

     Універсальні каналізаційні люки виробництва Україна мають загальне значення. На них відображається абревіатура Л, що означає люк. Також позначення можуть бути не буквами, а спеціальним малюнком. Тому при покупці на це слід звертати увагу.

     За експлуатаційними характеристиками, а також конструктивними особливостями каналізаційні люки розподіляють на дві базові групи. Перша група - оглядові, їх використовують для проведення ревізій, а також контролю за функціонуванням систем. Встановлюються в місцях з можливими перебоями діяльності, щоб група фахівців мала швидкий доступ для усунення неполадок. Друга - зливові, використовуються для захисту дощоприймальних колодязів. Конструкція таких люків має спеціальні отвори для прийому стоків і подальшого їх відведення.

    Купити каналізаційні люки можна також по типорозміру. Сучасні виробники пропонують кришки люка квадратної, круглої і оригінальної форми. Круглі моделі є класикою і застосовуються в більшості випадків через зручності. Відрізняються компактністю, надійністю і зручністю розміщення. Круглий каналізаційний люк купити вигідно для безпеки, оскільки він ніколи не провалюється всередину, якою б розворот не був використаний. 

     Менш поширені квадратні і оригінальні моделі. Вартість люка каналізаційного нестандартної форми, як правило, вище, оскільки на їх виробництво потрібно більше сировини.

Переваги каналізаційних люків

    По-перше, така форма полегшує транспортування. Люки досить важкі і для перенесення кришки, наприклад, квадратної форми потрібно прикласти чимало зусиль одного, а то й двох дорослих чоловіків. Кругла кришка може легко котитися по Землі кожному підлітку і на будь-яких відстанях.

     По-друге, при установці кришки немає проблем. Навряд чи у когось виникнуть питання по розташуванню його в люку колодязя. Єдиною помилкою тут може бути установка його не тим боком, але для роботи це не дуже критично.

     Ну і по-третє, менше матеріалу використовується для виробництва круглих виробів. Доступ до підземних комунікацій надійно захищений каналізаційними жолобами. Зроблені з чавуну, вони стають не такий вже і великий здобиччю для злодіїв, а спеціальні отвори не дозволяють їх відкрити. Щоб зрозуміти, чому люки круглі, потрібно мати розумну практику.

Безпека каналізації

     Основна мета надання круглої форми люка каналізації - забезпечення безпеки населення. На жаль, випадки падіння дорослого або дитини в відкриту каналізаційну шахту не так вже й рідкісні. Якщо міна неглибока, вона може закінчитися однією або декількома тріщинами, але велика глибина може загрожувати навіть летальним результатом. Часті причини таких падінь - дренаж каналізаційного люка. Зараз багато людей, що йдуть по вулиці, відволікаються на розмови по мобільному телефону або на написання SMS-повідомлень, іноді настільки захоплені, що забувають дивитися під ноги. Такий розкид і призводить до аварій. Також у відкритий люк може потрапити машина, що в кращому випадку призведе до незначних поломок машини, а в гіршому - до травм пасажира. У небезпеці перебувають і любителі покататися на інших видах транспорту - скутерах, мотоциклах, мопедах, велосипедах, роликах або скейтборді. Попадання в люк на великій швидкості загрожує важкими травмами.

Вибір каналізаційних люків в інтернет-магазині ТБК "Апельсин"

Придбання каналізаційних люків є в будівельному інтернет-магазині ТБК "Апельсин". Тут пропонується великий вибір даного товару і створена зручна система навігації. Щоб купити каналізаційні люки в Україні, досить дотримуватися простих критеріїв:

 • визначитися з матеріалом виробництва;

 • вказати тип люка;

 • вибрати призначення запірного пристрою;

 • задати внутрішній розмір корпусу;

 • позначити вага конструкції;

 • вибрати колір і форму;

 • призначення експлуатації;

 • клас навантаження;

 • кількість вушок.

Також можна відразу встановити чіткі розміри - товщина кришки, її діаметр або розмір, висота корпусу і його розмір. Продаж люків каналізаційних є одним з напрямків роботи ТБК "Апельсин", тому в разі необхідності можна проконсультуватися з менеджером з приводу відповідного рішення. 

Прайс, цены на Люки

Люк важкий чавунний телефонної мережі типу "В" МТМ із замком та нав.замком ціна від 5 930 грн.
Люк важкий чавунний телефонної мережі типу «В» МТС з замком ціна від 5 845 грн.
Люк важкий чавунний телефонної мережі типу «В» МТС ціна від 5 715 грн.
Люк чавунний електротехнічний з замком (ІН) ціна від 2 000 грн.
Люк чавунний електротехнічний з замком (А) ціна від 2 750 грн.
Люк чавунний електротехнічний (ІН) ціна від 1 890 грн.
Люк чавунний електротехнічний (А) ціна від 2 640 грн.
Люк чавунний важкий ТМ з замком С250 (Тепломережа) ціна від 4 620 грн.
Люк чавунний важкий типу "Т" з замком С250 (Тепломережа) + шарнір ВЧ ціна від 4 350 грн.
Люк чавунний важкий типу "Т" з замком С250 (Київенерго) ціна від 3 960 грн.
Люк чавунний важкий каналізаційний типу "В-Б" з замком С250 (ПР) ціна від 3 020 грн.
Люк чавунний важкий каналізаційний типу "В" С250 (ПР) ціна від 2 920 грн.
Люк чавунний магістральний тип «ВМ» з замком і мех.обробкою Д400 (ІН) ціна від 4 950 грн.
Люк чавунний каналізаційний важкий типу "Т" С250 (БМ) ціна від 3 055 грн.
Люк чавунний каналізаційний важкого типу С250 з замком і шарнір ВЧ "Київводоканал" ціна від 3 735 грн.

 

Фільтр